KONCERT MUZYCZNY LUBUSKIEGO BIURA KONCERTOWEGO „ORFEUSZ” pt ”INSTRUMENTY Z BAMBUSA” DLA DZIECI Z WSZYSTKICH GRUP  ODBĘDZIE SIĘ W CZWARTEK, 02.12.2021r.

w II turach od godz. 09.00 – 09.30 (gr.1,2,3)

09.40-10.10 (gr.4,5,6,7)

OPŁATA Z FUNDUSZU RADY RODZICÓW

Szanowni Rodzice!

Z okazji Dnia Pluszowego Misia (25.11.2021)

zapraszamy do robienia zdjęć dzieciom w naszej “misiowej fotobudce”

Szanowni Rodzice!

Z okazji Dnia Życzliwości w naszym Przedszkolu w dniu 19.11 oraz 22.11 dzieci wzięły udział w uroczystości przedszkolnej z Krasnalem Życzliwkiem.

PODZIĘKOWANIE dla Rady Osiedla Kuźniki za podarowanie zielonego serca na nakrętki. To piękny prezent nie tylko dla naszego przedszkola, ale przede wszystkim dla Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Wielkie zielone serce stanęło przy wejściu do Przedszkola Nr 5 Wrocławskie Krasnale ul. Dźwirzyńska 3

Dzieci, Rodzice oraz Pracownicy

Przedszkola Nr 5

Wrocławskie Krasnale

SZANOWNI PAŃSTWO
Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym ,,Aniołkowe Granie”.
W tej edycji pragniemy sprawić świąteczną niespodziankę 15-letniej Joasi, która przebywa w
rodzinie zastępczej. Dziewczynka bardzo lubi malować, ozdabiać rzeczy przy użyciu farb i stąd nasza prośba do
Państwa o pomoc. Zachęcamy do stworzenia paczki dla Joasi z materiałami plastycznymi np. farbami, pędzlami,
kredkami,pastelami, ozdobami do malowania (drewno i słoiczki do malowania).
Sprawmy, aby w okresie Świąt Bożego Narodzenia uśmiech zagościł na twarzy Joasi .
Zapraszamy do zbiórki materiałów dla dziewczynki w dniach od 15 listopada do 10 grudnia 2021r.

Aniołkowe Granie
Kordynator Mariola Grzegorczyk

SZANOWNI RODZICE!

Przypominamy, że w dalszym ciągu obowiązują wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego:

1). Rodzice i opiekunowie przyprowadzający/odbierający dziecko do/z  placówki mają obowiązek zachować dystans społeczny w odniesieniu do pracowników podmiotu jak i innych dzieci i ich rodziców wynoszący min. 2 m.

2). Rodzice przyprowadzający/odbierający dziecko z/do przedszkola z zachowaniem zasady            1 rodzic/opiekun prawny z dzieckiem. Przy czym należy rygorystycznie przestrzegać wszelkich środków ostrożności (m.in. osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).          Do przedszkola przyprowadzamy dzieci zdrowe do godz. 8.30 (po tej godzinie drzwi są zamykane) i odbieramy w godz. 14.30 do 16.40, aby personel techniczny miał możliwość przeprowadzenia dezynfekcji pomieszczeń przedszkolnych.

Rodzice, którzy nie mają możliwości przyprowadzenia dziecka do przedszkola z zachowaniem zasady 1 rodzic z 1 dzieckiem, w godz. 7.30-8.30 będzie można w przedsionku przedszkola przekazać dziecko Pani z obsługi, która zaprowadzi je do szatni, następnie przekaże nauczycielowi grupy.

3). Dziecko nie powinno zabierać ze sobą do placówki i z placówki niepotrzebnych przedmiotów, zabawek.

Dyrektor  Przedszkola Nr 5 Wrocławskie Krasnale

Renata Bysiewicz

SZANOWNI RODZICE!
Poniżej przekazujemy Państwu ważne informacje dotyczące zajęć prowadzonych w naszej placówce przez Fundację Mali Wspaniali. W roku szkolnym 2021/2022 Fundacja Mali Wspaniali wprowadziła istotne zmiany. Została uruchomiona platforma, do której powinien zalogować się jeden rodzic po otrzymaniu kodu od nauczyciela grupy.
Kody będą wydawane przez nauczycieli grup od poniedziałku (06.09.2021r.) Rodzic może zarejestrować się w platformie tylko na jednym adresie e-mail i dla jednego adresu przyporządkowany jest jeden kod. Do tego adresu również przyporządkowane będą dane dzieci, dlatego może zarejestrować się tylko jeden rodzic, aby uniknąć dublowania danych dzieci. Rodzic będzie na swoim koncie mógł wprowadzić wszystkie swoje dzieci, które uczęszczają do przedszkola, bez konieczności zakładania kolejnych kont.
Kody mają termin ważności 14 dni i tracą ważność kiedy: rodzic nie zarejestruje się w tym terminie (data wygenerowania kodu jest po lewej stronie od kodu) oraz w przypadku gdy zaloguje się na źle wpisany przez siebie adres mailowy – wszystko to aby spełnić normy zapewniające bezpieczeństwo danych dzieci i samych rodziców. Rodzic poprzez aplikację przede wszystkim wyraża zgodę na udział dziecka w zajęciach – lista zgód będzie weryfikowana przez instruktora, który zawrze te informacje w dzienniku.
Jeżeli wśród 3 latków znajdą się rodzice/opiekunowie prawni, którzy będą bardzo niechętni, aby wyrazić zgodę elektronicznie, a będą chcieli, aby ich pociecha brała udział w zajęciach, prosimy o kontakt z Fundacją lub maila fundacja@mali-wspaniali.pl który też dostępny jest w aplikacji,
Zajęcia z programu Mali Wspaniali ruszają 13 go września.

Szanowni Rodzice!

Zapraszamy do zapoznania się z zarządzeniem Prezydenta Wrocławia nr 5973/21.
Zarządzenie jest dostępne do pobrania w formie pliku PDF.

Zarządzenie_nr_5973_21_tekst

Prosimy o wypełnienie i przyniesienie do nauczycieli grup lub sekretariatu “Oświadczenia zgody na pomiar temperatury ciała dziecka”

Oświadczenie pomiar temperatury

SZANOWNI RODZICE!

Prosimy Państwa o przyprowadzanie dzieci do przedszkola na tyle wcześniej, aby o 8.30 dziecko przebywało już w sali pod opieką nauczyciela. Ponieważ o godz. 8.30 wydawane jest dzieciom śniadanie i Panie techniczne nie mogą w tym czasie pełnić dyżuru w szatni.

O godz. 8.30 drzwi przedszkola będą zamykane. Osoby, które po godz. 8.30 będą znajdowały się wewnątrz placówki muszą poczekać na otwarcie drzwi dopiero po skończonym śniadaniu.

SZANOWNI RODZICE

Proszę o zapoznanie się z poniższymi procedurami  obowiązującymi w Przedszkolu nr 5 w związku z otwarciem placówki od 11.05.2020

ZARZĄDZENIE DYREKTORA

PROCEDURA PRZYPROWADZANIA I ODBIERANIA DZIECKA